لباس عروس در ملل مختلف

لباس عروس در ملل مختلف

لباس عروس در ملل مختلف

مزون

لباسی که عروس در طول مراسم عروسی می پوشد لباس عروس اتلاق میشود.

رنگ و سبک لباس عروس (مزون لباس عروساهمیت تشریفاتی دارد ، در فرهنگ غربی عروس اغلب لباس عروسی سفید تن می کنند زیرا محبوب ملکه ویکتوریا بوده است ، در فرهنگ شرق عروس اغلب لباس عروس قرمز که نماد فرخندگی است را انتخاب می نماید.

بسیاری  از ازدواج ها در خانواده های اشراف و ثروتمدان جنبه سیاسی داشته و نه عشق. بنابراین انتظار می رود عروس  لباسی متناسب با موقعیت اجتماعی  و خانوادگی خود استفاده کند. عروس ها از خانواده ثروتمند اغلب پارچه هایی منحصر به فرد و از رنگ های غنی برای لباس عروس (مزون لباس عروس) خود استفاده می کنند.

مزون لباس عروس

در گذشته مقدار و قیمت لباس عروسی بازتابی از جایگاه اجتماعی عروس (مزون لباس عروسو نشان دهنده میزان ثروت خانواده عروس به میهمانان بوده است.

قبل از ملکه ویکتوریا یک عروس در هر رنگ لباسی برای عروسی خود میپوشید،حتی در اسکاندیناوی لباس عروس مشکی مرسوم بود.

در مراسم عروسی تایوانی مدرن عروس اغلب لباسی از جنس ابریشم  به رنگ قرمز یا سفید می پوشند.

لباس عروس تایوانی

در فرهنگ سنتی هند لباس عروس ساری سنتی قرمز رنگی از جنس ابریشم است، با گذشت زمان گزینه های انتخاب رنگ و انتخاب پارچه برای هندی ها بیشتر شده و امروزه پارچه هایی همچون کرپ، ژرژت و ساتن استفاده می کنند و گزینه های انتخاب رنگ نیز به همین صورت بیشتر شده، این رنگ ها شامل: طلایی، صورتی، نارنجی، خرمایی، قهوه ای ، زرد.

لباس عروس هندی

در ژاپن لباس عروسی سنتی آنها بعل رسمی بودن همچنان استفاده می شود. لباس عروس (مزون لباس عروسژاپنی یک کیمونو سفید رنگ است که نماد پاکی است، عروس ممکن است بعد از مراسم برای موفقیت یک کیمونو قرمز بپوشد . در ژاپن اغلب عروس برای جلوگیری از حسادت عروس در زندگی و موفقیت در زندگی  کلاه بر  سر می گذارد.

لباس عروس سنتی ژاپن

لباس عروس اندونزی نوعی بلوز با طراحی سنتی بر روی پارچه آن است.

لباس عروس اندونزی

سنت مراسم ازدواج مردم بومی قاره امریکا لباس عروسی متفاوت بوده است که لباس عروس توسط داماد و هر فرد دیگری از روستا که قصد کمک داشتند بافته می شد ، که این لبلاس شامل کمربندی بزرگ ، دو لباس عروسی کاملا سفید و یک لباس سفید عروسی با راه های قرمز در بالا و پایین ، شلوار استرچ پوست گوزن سفید و کفش باله ، یک رشته برای بستن مو.

یک حصیر نی و برگ نیز برای سفر به عالم اموات و کفن دفن به عروس داده می شد.

امروز خانواده های مدرن در تمامی ملل ها لباس عروس (مزون لباس عروسخود را از مزون ها تهیه میکنند تا لباس عروس بروز و زیبایی برای مراسم ازدواج تهیه کنند.

 

 

 

  • 25 مرداد 1395
  • نویسنده: redstarmezon
  • تعداد نمایش ها: 594
  • نظرات: 0
دسته ها: وبلاگ
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر